Čo pomôže na fľaky po akné?

Zodpovedané
7. mar 2021

Dobrý deň,

moja 16 ročná dcéra absolvuje dlhodobú liečbu Isotretionínom na pubertálne akné. Pleť sa jej krásne vyčistila, už nemá ani jednu vyrážku. Avšak ostali jej červené, resp. ružové fľaky po akné, nie hlboké jazvy, iba fľaky.

Zmiznú jej časom?

Existuje nejaký krém alebo terapia, ktoré by pomohli k vyblednutiu fľakov?

Svojej dermatologičke sa momentálne neviem dovolať.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

fľaky, ktoré popisujete sú pozápalové začervenania, sú reakciou na prebehnutý zápal v koži a po akné sú častým nálezom.

Na ich zmiernenie pomôžu prípravky s obsahom kyseliny azelaovej (Skinoren crm na predpis, prípadne voľnopredajné prípravky s obsahom tejto účinnej látky v nižšej koncentrácií), prípravky s obsahom niacínamidu alebo s obsahom vitamínu C.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo