Čo znamenajú červené suché fľaky na tele ročnej dcérky?

Zodpovedané
18. mar 2021

Dobrý deň,

dcérka má hlavne v oblasti stehien červené suché fľaky. Má ich občas aj na bokoch bruška alebo rukách. Spočiatku boli biele, suché, no už ich má červené. Používam krémy na atopickú pokožku La Tiché, A-dermal. Odporučila mi ich pediatrička, avšak nemám pocit, že sa jej to lepší.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem z

Dobrý deň,

skúste zmeniť starostlivosť o pokožku - do kúpeľa používajte syndet, ktorý kožu tak neodmasťuje (kúpite v lekárni), kožu premasťujte i viackrát denne.

Na začervenané, zapálené ložiská môžete použíť voľneprejný prípravok s obsahom ichtyolu.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo