Zjemní sa ešte jazvička u 10 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
15. mar 2021

Dobrý deň,

dcérka má 10 mesiacov a od narodenia sa pri prebúdzaní veľmi škriabala po tvári. Nechtíky strihám čo najčastejšie a najkratšie. I napriek tomu sa jej párkrát podarilo škrabnúť do krvi a vznikla chrastička. Po jednom takom škrabnutí (pred cca 3 mesiacmi), vôbec nebolo hlboké a chrasta bola maličká, odpadla sama, jej zostala na líci jazvička. Je v podstate neodfotiteľná. Je ju vidno len pod určitým uhlom a keď svieti slnko, má dĺžku cca 0,5 cm.

Je nejaká šanca, že sa jazva ešte viac postupne zjemní a bude ešte menej viditeľná?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri škrabaní nevznikajú hlboké jazvy.

Podľa Vášho popisu zrejme pôjde iba o maličkú jazvu, ktorá sa časom zjemní a nebude pre dcérku v budúcnosti predstavovať žiaden estetický problém.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo