Aké sporenie je vhodné pre bábätko?

Zodpovedané
28. okt 2022

Dobrý deň,

v minulosti sa deťom zakladali vkladné knižky, tak sa im sporilo.

Ako to funguje dnes?

Aké sporenie môžem založiť bábätku?

Je lepšia poistka bez sporenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

základom je určite sa najprv chrániť. Aj najlepšie sporenie bude človeku na nič, keď sa rodičom alebo dieťaťu nedajbože stane negatívna udalosť, ktorá vo výraznej miere ovplyvní finančnú situáciu celej rodiny (smrť jedného zo živiteľov, invalidita, kritické ochorenie, vážny úraz, prípadne aj dlhodobá PN).

Ak už sú všetky osoby v domácnosti správne kryté, potom je dobré uvažovať aj nad sporením pre dieťa.

Na trhu sú už oveľa lepšie možnosti ako boli vkladné knižky. Sú to ETF fondy ale aj niektoré podielové fondy, vďaka ktorým viete deťom efektívne nahromadiť peniaze na štart do života.

Určite neodporúčam sporenie cez banku a ani cez poistku kvôli vysokým poplatkom a nedostatočnému zhodnoteniu. Konkrétne fondy vám však takto odporučiť neviem, pretože nepoznám detailne vašu situáciu a nechcem vám odporučiť niečo, čo by pre vás nebolo vhodné.

Určite si prečítajte moje články o životnom poistení a sporení pre deti, kde sa dozviete všetky dôležité veci na začiatok.

Životné poistenie: https://relyon.sk/poistenie/zivotne-poistenie/
Sporenie pre deti: https://relyon.sk/investovanie/sporenie-pre-deti/

Ak by ste sa chceli poradiť individuálne a chceli detailnejšie odporúčania k vašej situáci, kľudne mi napíšte mail.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk