Čo ak sa niečo so mnou stane po schválení hypotéky?

Zodpovedané
14. apr 2023

Dobrý deň,

v ČSOB mi bola schválená hypotéka (80%). 20% mojich peňazí z ceny nehnuteľnosti bolo zaplatených developerovi, ktorý momentálne danú nehnuteľnosť stavia. Dokončenie je plánované ku koncu roka 2023.

Po schválení hypotéky a podpísaní Zmluvy o poskytnutí úveru príde k čerpaniu hypotekárneho úveru až po kolaudácii nehnuteľnosti o niekoľko mesiacov.

Ak sa počas obdobia od podpísania zmluvy do čerpania úveru niečo stane, napr. prídem o prácu, dostanem/dám výpoveď a budem na úrade práce, alebo si nájdem inú prácu, zostanem na PN, má to nejaký vplyv na danú hypotéku?

Môže ju banka zrušiť - zmeniť?

Alebo sa už po podpísaní "Zmluvy o poskytnutí úveru" nemusím ničoho obávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nemá to vplyv na hypotéku. Ak už je hypotéka schválená, dokonca aj podpísaná úverová zmluva, tak sa príjem už neoveruje. Rieši sa už len otázka nehnuteľnosti.

To znamená, že sa nemusíte ničoho z vyššie uvedeného obávať.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk