Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dá sa na Slovensku mať účet v banke v inej mene ako je euro?

Zodpovedané
Peniaze
14. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom financií.

Dá sa na Slovensku mať (sporiaci) účet v banke v inej mene ako je euro?

Je možné mať založený terminovaný vklad napr. v librách/yenoch na Slovensku?

Nedôverujem dlhodobej stabilite eura oproti iným menám.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemám zmapovaný v tejto oblasti celý trh. Samozrejme je možné otvoriť účty (bežné, termínované a niekedy aj sporiace) aj v iných menách ako EUR. Treba sa informovať v každej banke, aká je aktuálne ponuka. Oproti minulosti banky ponuku týchto účtov, resp. mien, zužujú.

Určite je možné otvoriť si v našich bankách účet v GBP (britská libra), CZK (česká koruna) a USD (americký dolár). Nie som si však vedomý, že naše banky poskytujú bežný/sporiaci/termínovaný účet v JPY (japonský jen).

Ak by ste mali záujem držať a zhromažďovať napr. GBP, tak zvážte skôr otvorenie termínovaného vkladu v GBP. Vedenie termínovaných vkladov je spravidla zadarmo. Pri bežných účtoch sa účtujú aj mesačné poplatky, výhodou je však napríklad možnosť mať k účtu vedenú platobnú kartu.

Alternatívou ešte môže byť vedenie účtu v zahraničnej banke. Dnes banky na celom svete ponúkajú svoje produkty a služby aj online.

Dobre však zvážte Vaše dôvody, náklady s tým spojené a tiež prístup k týmto zahraničným službám (okrem iného jazykové, legislatívne bariéry či fyzická/online dostupnosť prostriedkov).

Pekný deň


Ing. Michal Ducký
www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk
tel: 0901 923 111