Je možné pri žiadaní o hypotéku na Slovensku ručiť platom z Rakúska?

Zodpovedané
27. aug 2021

Dobrý deň,

chceli by sme požiadať o hypotéku na kúpu nehnuteľnosti.

Je možné pri žiadaní o hypotéku na Slovensku ručiť platom z Rakúska?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi náročná otázka a je tu len veľmi málo informácií. Veľmi zjednodušená odpoveď je, že je to možné.

Počas pandémie sa akceptovanie zahraničných príjmov skomplikovalo (najvýraznejšie počas 1. vlny, teraz je to o niečo lepšie).

Zahraničný príjem sa posudzuje individuálne, môže do schvaľovania vstúpiť viacero požiadaviek banky, ktoré bude chcieť preveriť - proces býva dosť administratívne (až byrokraticky) náročný. Banka môže vyžadovať aj dokladovanie výpisu z úverového registra alebo niečo obdobné z krajiny, v ktorej sa poberá príjem.

Pre lepšiu odpoveď by som potreboval viac informácií.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk