Kedy sa môže žiadať o osobný bankrot?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

píšem v mene môjho brata, lebo finančná situácia jeho rodiny je kritická. O byt prišli vďaka exekúcii a vysokým dlhom.

Brat je zamestnaný v zahraničí, švagriná je momentálne nezamestnaná a bývajú v podnájme.

Brat mi povedal, že svoju situáciu musia riešiť osobným bankrotom a že rok nemôžu splácať žiadne splátky, nereagovať na telefonáty exekútorov a ich príjem nesmie presahovať určitú sumu. No mne sa to veľmi nepozdáva.

Je takýto postup správny?

Kedy sa môže žiadať o osobný bankrot?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo fáze, kedy ja s klientami ešte riešim napr. refinancovanie určite vždy skôr odporúčam komunikovať a riešiť.

Inštitút osobného bankrotu však ja osobne už neriešim. Je to najmä právna vec a v tomto smere odporúčam najmä konzultáciu s právnikom, resp. je možné sa poradiť aj prostredníctvom Centra právnej pomoci, kde ja za určitých podmienok aj poradenstvo bezplatné, resp. zvýhodnené.

Pozrite a skúste kontaktovať https://www.centrumpravnejpomoci.sk/

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk