Ktorá poisťovňa je najlepšia na životné poistenie pre rodinu?

Zodpovedané
20. dec 2023

Dobrý deň,

sme štvorčlenná rodina. S novonarodeným bábätkom som išla na materskú a zároveň sme si zobrali začiatkom roka hypotéku. Teraz by sme chceli poriešiť životné poistenie. Teda hlavne na manžela, keďže je policajt a ja som bez príjmu.

Ktorá poisťovňa je najlepšia a ponúka poistenie za najlepšiu cenu?

Ďakujem

Dobrý deň,

proces výberu najlepšieho životného poistenia spočíva v tom, že si najprv musíte zvoliť poistené osoby a každému vybrať tie poistenia a tie poistné sumy, ktoré potrebuje. Malo by to byť navolené tak, že ak by sa hocičo zdravotné stalo, rodina by vedela bez finančných problémov fungovať ďalej pri zachovaní životného štandardu.

Po výbere pripoistení a poistných súm vieme povedať, na čo sa chcete teda sústrediť. Či sú to veľké riziká ako smrť a invalidita kvôli úveru s rovnomerným krytím medzi živiteľov, či to je krytie na hlavného živiteľa s veľa pripoisteniami a podobne. Každá poisťovňa je vychádza totiž lepšie v pomere cena a kvalita pri rôznych prípadoch.

Nedá sa teda určiť jedna najlepšia. Je potrebné vybrať si poistené osoby, pripoistenia, poistné sumy, nahodiť to do všetkých spoľahlivých poisťovní a následne si porovnať všetky ponuky a vybrať tú najvýhodnejšiu v danom prípade.

Odporúčam prečítať si takisto aj môj článok na tému životného poistenia, ktorý Vám zodpovedá väčšinu dodatočných otázok: https://relyon.sk/blog/co-je-zivotne-poistenie-...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk