Mám životné poistenie v Metlife. Je možné si spätne uplatniť/požiadať o plnenie za OČR?

Zodpovedané
1. feb 2024

Dobrý deň,

mám uzatvorené životné poistenie v Metlife.

Je možné si spätne uplatniť/požiadať o plnenie za OČR?

Dcéra si zlomila kľúčnu kosť a bolo nutné s ňou byť 3 týždne doma. Na OČR som do 4.2.2024.

Ak to pripoistene nemám, je možné to dopoistiť a aj spätne žiadať o plnenie?

Vzťahuje sa takéto pripoistenie OČR aj na zákroky ako je napr. odstránenie nosnej/krčnej mandle?

Vtedy musí byť dieťa 10 - 14 dní mimo kolektívu.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviete si to poistiť spätne ak to nemáte kryté. Toto neviete spraviť pri žiadnom pripoistení. Viete si pripoistenie uzavrieť od ďalšej mesačnej splátkym a bude Vám to platiť na najbližšiu OČR. Na zákroky si viete potom uzavrieť chirurgický zákrok.

Celkovo však vôbec tieto pripoistenia neodporúčam. Životné poistenie by nemalo byť o tom dostať "odškodné" za nejaký úraz, chorobu či operáciu. Malo by to kryť tie veci, ktoré by vo výraznej miere ohrozili vašu finančnú situáciu. Teda smrť, invalidita či PN živiteľov rodiny a kritické ochorenia + trvalé následky úrazu všetkých členov rodiny.

Je za mňa zbytočné si platiť nemalé peniaze za krátke hospitalizácie, malé úrazy, zákroky a podobne, keďže skoro vôbec to s Vašim životným štandardom nepohne. Na druhú stranu možno nemať správne poistené tie veci, kde by bežný človek musel predávať majetok či robiť zbierky aby sa dostal z danej situácie.

Veľmi odporúčam prečítať si náš článok na správne nastaveni životného poistenia: https://relyon.sk/blog/co-je-zivotne-poistenie-...

Ak si nie ste istí, či máte to poistenie nastavenie správne, prípadne či sa nedá mať rovnaké veci poistené lacnejšie (lebo Metlife je jedna z najdraších poisťovní), tak mi pokojne napíšte na mail a poradím Vám, ako si to viete aktualizovať.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk