Manželka má dlhy, ktoré vznikli ešte pred manželstvom. Pomohlo by zúženie BSM a zobral by som hypotéku iba na svoje meno?

Zodpovedané
8. máj 2022

Dobrý deň,

manželka má dlhy, ktoré vznikli ešte pred manželstvom (ešte stále niečo spláca).

Pomohlo by zúženie BSM a zobral by som hypotéku iba na svoje meno?

Ovplyvňovali by jej dlhý možnosť dostať hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

na Vašu situáciu sa treba pozrieť individuálne. Ak v doterajších dlhoch nijako nefigurujete, tak zúženie BSM by mohlo byť riešením.

Odporúčam však si to prejsť detailne v banke alebo s finančným sprostredkovateľom. Naša výhoda je, že to vieme preveriť vo všetkých bankách a pripraviť alternatívy financovania.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk