Zúženie BSM počas manželstva a hypotéka iba na manžela.

simonkar11
7. jan 2020

Pekny den prajem vsetkym 🙂
Chcela by som sa opytat, ci by ste mi vedeli poradit ohladom hypoteky.. Mali sme uz 2 poradcov, ale nejako nam nepomohol ani jeden :( Nasa situacia je, ze manzel bral hypoteku este za slobodna, cize iba sam na seba, min.rok sme sa vzali a tento rok chceme refinancovat, ale uz by sme mali ist spolu do hypo, bohuzial ja som mala nejake podlznosti a som v registri (este nejaky cas urcite budem), jeden poradca nam kazal dat si urobit zuzenie BSM a ze potom moze ist manzel sam do hypoteky, tak sme si to zaplatili u notara a teraz zacal vymyslat, ze ja tiez musim byt v hypoteke, aj ked mame zuzene BSM, ze nie ako spoludlznik, ale kvoli tomu, lebo budu na mna odpocitavat ciastku ziv.minima..Moze to tak byt?Ze to banka pyta aj napriek zuzenemu BSM??
Stalo nas to 400e a zbytocne sme si to v tom pripade dali robit..Kazal nam to dat urobit priamo pre Slsp, cize v inej banke to uz pouzit nemozme. Neviem teraz co dalej a uz mam strach aj oslovovat dalsich agentov u nas v meste :( Nevedeli by ste mi prosim poradit, co sa da robit?Ci mame aj inu moznost ako zostat v banke, kde si to manzel bral este za slobodna a platit dalej vysoke splatky.. Dakujem velmi pekne za Vas cas a precitanie

misha666
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draik
7. jan 2020

Stačí zúženie BSM formou notárskej zápisnice. Následne sa na Vás podľa zúženia hľadí ako na dve samostatné osoby, ktoré môžu daný právny úkon vykonať aj iba samostatne.

brezza
7. jan 2020

Presne ako hovori @draik
My to tak mame tiez. Kvoli hypo zuzene bsm, ktore sme zuzili ked si manzel refinancoval hypo na vlastny byt nadobudnuty pred manzelstvom.

simonkazga
7. jan 2020

Presne takto sme pochodili so Slsp. Ze aj napriek notarslej zapisnici o zuzeni trvali na tom, aby sme boli obaja zahrnuti do ziadosti a oni "presetria" a rozhodnu sa ci uznaju. Tak sme sli do Unicreditu a tam bez problemov. Akurat sme museli 2x robit a platit notarsku zapisnicu 😡

korra
7. jan 2020

@simonkar11 tiez mame zuzenie BSM koli refinancu (notarska zapisnica). Cenu sme vsak mali polovicnu (asi zalezi od lokality, vysky hypa, niesom si ista). Refinancovala som ja, VUB stym nemala problem, nic z manzelovej strany neziadali

simonkar11
autor
21. jan 2020

@simonkazga dakujem,uz nam to preslo v Slsp 🙂 A uz je aj podpisana zmluva 🤗

simonkar11
autor
21. jan 2020

@korra dalo sa to nakoniec 🥰

janett2222
12. feb 2020

@simonkar11 ahoj ako to ze vam to v slsp preslo ja tiez vybavujem hypo iba aama na swba mam vybavene bam ale slsp preveeuje manhela aj ked mame zuzene bsm tak to je zaujimave ze ti to preslo. Samozrejme super, mne manzela nemozu nikde vidiet aj tatra to robi ze aj ked mas zuzene bsm tak aj tak ho preveeuju co je peknw na prd kedze aom si zaplatila notara a stal ma 150 e v Ba . Tak ja mam teraz problem ze podnikam 8 m. Danove mam a vub ani csob mi neda kvoli dlhke ppdnikania , ja misim zistit kdw mi daju a mojim podnikanim