Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže mi exekútor siahnuť na dôchodok?

Zodpovedané
Peniaze
13. júl 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Poberám dôchodok 161.30 eur a bojím sa, či mi exekútor uvoľní dôchodok a odblokuje mi účet.

Včera som bola v banke a tam mi dali papier pre exekútora na odblokovanie účtu a o uvoľnenie dôchodku, aby mi on dal súhlas. Včera som mu to poslala.

Ja som si aj volala aj na dôchodkové a tam mi povedali, že on mi nato siahnuť nemôže v prípade, ak to je môj jediný príjem.

Ak to nepovolí, tak na koho sa mám obrátiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

keďže sa jedná o Váš jediný príjem vo výške len 161.30 EUR, exekútor by mal vydať súhlas na to, aby Vám banka vydala dôchodok.

Napr. tento exekútorský úrad má na svojom webe aj kalkulačku, kde sa zohľadňujú aj nepostihnuteľné čiastky v rámci exekúcie https://www.exeurad.sk/exekucna-kalkulacka/.

Pozrite si aj moje predošlé odpovede v tejto poradni, kde sa dotazovali na exekúcie. Zároveň sa môžete obrátiť aj na Centrum právnej pomoci - https://www.centrumpravnejpomoci.sk/. Centrum sa však vždy snaží o to, aby klienti dostali kvalitnú, efektívnu právnu pomoc a aby ich materiálna núdza nebola prekážkou prístupu k spravodlivosti.

Držím palce.


Ing. Michal Ducký
www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk
tel: 0901 923 111