Môžem si po osobnom bankrote zobrať hypotéku a založiť dom?

Zodpovedané
5. mar 2024

Dobrý deň,

mám exekúciu, ktorú platím. Vybavujem si bankrot.

Keď budem mať za sebou osobný bankrot, môžem si zobrať hypotéku a založiť dom?

Konkrétne dom, ktorý budem kupovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Po bankrote budete svietiť v registri úpadcov, ktorý banka pri posudzovaní hypotéky kontroluje. Banka sa tým chráni, keďže ľudia v registri úpadcov neboli schopní platiť svoje záväzky. Preto nechcú riskovať to, že niekomu poskytnúť napríklad 100 000 EUR a on to prestane platiť a vyhlási bankrot.

Vôbec neodporúčam riešiť bankrot a radšej vyriešiť svoju finančnú situáciu iným spôsobom.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk