15 ročná dcéra má menštruáciu každé dva týždne. Máme vyhľadať lekársku pomoc?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý večer,

moja 15 ročná dcéra má menštruáciu od 11 rokov. Cyklus sa opakoval pravidelne a nemala žiadne ďalšie problémy. Posledný rok sa cyklus opakuje každé 2 týždne.

Máme vyhľadať gynekológa?

Naša detská lekárka tvrdí, že je to normálne. Nemá žiadne iné diagnózy a ani sexuálny život.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z dôvodu možnej anemizácie dcéry s následnými dôsledkami by som doporučila vyhľadať gynekológa za účelom vyšetrenia. Ideálne so špecializáciou na pediatrickú gynekológiu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník