Aká je šanca, že potratím druhýkrát?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

v marci som potratila v 5. týždni - plod sa ani neobjavil. V auguste som otehotnela znova a stále sa bojím, že sa to zopakuje. Podľa lekára som zdravá.

Aká je šanca, že sa to zopakuje?

Ďakujem.

Dobrý deň,

išlo skôr o náhodu. Obvykle sa plod v prvom trimestri prestane vyvíjať, ak sa niečo v zložitom procese vývoja pokazí. Príroda si to zariadi po svojom. Zopakovať sa to vôbec nemusí.

Ak by sa situácia zopakovala, je potrebné pátrať po príčine (hematologická, imunologická, genetika,…) a nasadiť liečbu.

Držím palce! Myslite pozitívne 🙂

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník