Strach po potrate, či znova otehotniem

28. mar 2021

Ahojte, takto pred rokom som zistila že som tehotná, žiaľ v 9 týždni zistili, že bábätko nerastie, čakalo sa ale v 11 som musela podstúpiť kyretáž. Odvtedy sme sa chránili, potrebovala som čas. Teraz už cítime že sme pripravení, no mám strach. Doktori mi vlastne ani nepovedali prečo sa to stalo, čo bolo zle, či môžem niečo urobiť pre zdravé tehotenstvo...nič... Povedali že to je bežné a stáva sa to....Z tehotenstva mám strach, bojím sa že sa to zopakuje alebo bude nejaký problem.

Prosim, sú tu niektoré mamicky, ktoré nemali problém otehotnieť a donosit zdravé bábätko, aj keď predtým už potratila?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubjatka
28. mar 2021

Ja 🙂 2xMA, 1xanembryomola, vsetko ukoncene kyretazou. Genetika, hematologia, imunologia,... Vsetky vysetrenia v poriadku, na nic sa neprislo. Posledny potrat bol v roku 2018, vtedy som si musela dat pauzu, dat sa dokopy hlavne psychicky. Fyzicky si ok v podstate na dalsi cyklus, v hlave si to hlavne treba usporiadat. Dali sme si dva roky pauzu a teraz mame doma 3-tyzdnovu princeznu 😊 nestracaj nadej, drzim prsty 🤞

mirka438
28. mar 2021

Ja, tehotna som bola 4x. Prve bolo to iste co ty, plod sa nevyvijal vobec-kyretaz, z druheho tehotenstva mam 5 r syna, ten sa narodil rok a pol po potrate, potom tretie tehotenstvo zas to iste co prve, doktor neriesil, len, ze ked otehotniem znova, budeme to riesit hned od pozitivneho testu. Doktor medzicasom zomrel, nahradil ho dalsi a ked som tam prisla so stvrtym tehotenstvom, neriesil nic, len sme cakali. Ziadne vysetrenia mi nerobili. Netusim preco som o tie dve deticky prisla. Dcera sa narodila pred rokom takmer presne do roka od 2 potratu. Neboj sa, to ze si potratila neznamena hned, ze nikdy nedonosis babatko. Drzim palce

mirka438
28. mar 2021

@mirka438 este dodam, ze tehotenstva, z ktorych mam deticky boli absolutne bezproblemove. Ani najmensi problem sa nevyskytol ani v tehotenstve ani pri/po porode.

any_soj
28. mar 2021

Ahoj. Áno, je vraj bežné, že po potrate sú ďalšie tehotenstva ok. Každopádne ja som vďačná, že môj doktor to rieši hneď po prvom potrate (poznám ženy, ktorým doktor po druhom, treťom doslova povedal, že také on rieši až po štvrtom :( ). Čiže hormonalny profil, progesterón vždy preventívne po ovulácií, a potom aj fraxiparine. Všetci lekári z plodar.sk sú takí.

hviera81
28. mar 2021

ahoj, ja tiez podobne, len sa prestalo vyvijat okolo 6tt, a prisli sme na to v 10tt.... potom kyretaz, asi pol roka som potrebovala psychicky, potom sme zacali skusat, a az po 9 mesiacoch sa podarilo. som teraz v 17tt. citim sa ok, aj ked vlastne som na rizikovom. ci je uplne bezproblemove uvidime, teraz bude druhy screening a idem aj na amnio. aj kvoli potratu, aj kvoli veku, aj kvoli tomu ze prvy screening nevysiel dobre. ale snazim sa mysliet pozitivne.....
dovod nepovedali. hormonalny profil mi riesil este pred prvym (lebo sa nedarilo), bol ok.
na prvom uz som sa triasla zo stresu.... a ked bolo vsetko ok, som si poplakala, taka ulava 🙂

levicat
28. mar 2021

@any_soj aj mne to povedal ja som za pol roka dva krát potratila a bude to riešiť keď tretí krát potratim. 🙈

bafka
28. mar 2021

Kamarátka 1x potrat, o 4 mesiace otehotnela a uz má malý 2 roky 🙂 druhá kamarátka prvá zdravá dcérka, potom sa im nedarilo a keď, tak 4x potrat..za 9 rokov a teraz majú vymodlené ročné dieťatko 🙂

any_soj
28. mar 2021

@levicat to ma mrzí :( Snáď sa ti už nezopakuje. ale teda ako som písala, sú aj iní 🙂 ja dochadzam z Brezna do Žiliny, už druhé tehotenstvo, ale stojí mi to za to.

buubuu
28. mar 2021

Ja som potratila v 23tt, bola tam VVCH a maly nerástol. Museli vyvolať pôrod. Lekár mi povedal, že najskôr po 3 mesiacoch mozme skúsit znovu, dali sme si čas a riešili sme to opäť cca o 6 mesiacov, kedy som sa na to cítila. Keď som zistila, že som zase tehotná prerevala som cely den. Dnes má maly 2,5 roka a v polke apríla mám termin s dcerou. Takze všetko je možné a treba hlavne myslieť pozitívne 😉 držím palce ❤️

autor
28. mar 2021

@any_soj za kým do Žiliny ?

any_soj
28. mar 2021

Ivan Wallenfels. Z plodar.sk, sú aj inde na Slovensku. 🙂

mima173
29. mar 2021

Ja som potratila v 8tt, príčina neznáma. O 3 mesiace som otehotnela znova a zatiaľ mame všetko Ok, o 2 mesiace máme termín.

zuzikaslat
29. mar 2021

je mi ľúto, čím si si prešla... bolo by dobré pred ďalším tehotenstvom dať si bylinkovú kúru na prečistenie organizmu... keďže nevieš, čo to spôsobilo, treba odstrániť z tela všetko škodlivé...

do_mi228
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre