Aká je spoľahlivosť Pharmatex vaginálnych kapsúl?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom antikoncepcie.

Dá sa spoliehať na Pharmatex vag kapsule v prípade nechráneného styku?

Je lepšie užiť tabletku po, ak partner nestihne pri prerušovanéj súloží?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne nemám vo zvyku doporučovať spermicídne preparáty, pretože ich spoľahlivosť je nižšia ako pri užívaní hormonálnej antikoncepcie. Aj napriek tomu mám pacientky, ktoré Pharmatex používajú a pochvaľujú si ho.

Urgentná antikoncepcia sa má užívať iba v prípade nevyhnutnosti a nie pravidelne. Ide o tabletu s vysokým obsahom hormónov, ktorá môže narušiť Váš prirodzený cyklus.

Zvážila by som užívanie hormonálnej antikoncepcie, prípadne bariérovú antikoncepciu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník