Aké je riziko úmrtia pri pôrode?

Zodpovedané
12. apr 2022

Dobrý deň,

momentálne som tehotná treťorodička. Ani pri jednom pôrode som nemala problém, ale mám strašný strach.

Aké je riziko úmrtia pri pôrode?

Čo k tomu predchádza?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi nepredvídateľná otázka. Ide o extrémne vzácne prípady.

Dôvody môžu byť pôrodnícke ako aj nepôrodnícke. Menovať ich nemá zmysel, keďže v naprostej väčšine prípadov sa aj extrémne závažné prípady dokáže v praxi zvrátiť bez väčších následkov.

Skúste sa pozitívne naladiť. Tešte sa na narodenie nového člena rodiny. Pripravte sa na pôrod tak, aby Vám nič nechýbalo, privolajte si človeka, ktorý je Vám oporou a maximálne mu dôverujete.

Všetko dobre dopadne! Tretie bábätko už pôjde raz dva. Predchádzajúce mu vytvorili cestičku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník