Aké máte skúsenosti s antikoncepciou Leverette?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

4 roky užívam antikoncepciuLeverette. Chcela by som ju vysadiť, len sa bojím nežiadúcich účinkov. Vraj sa môže zhoršiť pleť, rozhádzať cyklus, pribrať...

Aký je Váš názor na túto antikoncepciu a jej vysadenie?

Máte pacientky, ktorým sa prejavili vedľajšie účinky?

Ďakujem

Dobrý deň,

to sa môže stať pri každej antikoncepcii, ale aj nemusí. Je to individuálne.

Najhoršie to býva (ak sa tak stane) 3 mesiace po vysadení. Týka sa to však iba mierneho prechodného zhoršenia pleti. Cyklus môžu mať nepravidelný tie ženy, ktoré ho mali aj pred užívaním antikoncepcie. A pribrať to nie, s vysadením antikoncepcie to nesúvisí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník