Aké probiotiká si môžem kúpiť na mykózy počas tehotenstva?

Zodpovedané
16. jún 2022

Dobrý deň,

som momentálne v 15. týždni tehotenstva. Je to moje piate tehotenstvo a opäť začínajú problémy s mykózami. Pri všetky tehotenstvách som mávala časté svrbenie a výtoky. Používam preventívne Rosalgin a chcela by som aj probiotiká. Je ich veľa a neviem, ktoré si vybrať aby som neublížila sebe a bábätku a hlavne aby som ich mohla brat dlhšie. Teda aspoň celé leto, keďže v lete sa tie mykózy opakovali častejšie.

Samozrejme, že vždy na to upozorňujem aj gynekológa a dodržiavam liečbu ktorú mi stanoví. Len by som radšej chcela predchádzať vzniku. Hygiena a vzdušná spodná bielizeň je samozrejmosťou.

Aké probiotiká si môžem kúpiť?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

skúste Gynimun intim protect. Aplikujte si ich preventívne 1x týždenne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník