Aké produkty na regeneráciu šitia po pôrode odporúčate?

Zodpovedané
2. okt 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

chcela by som od vás radu. Po prvom pôrode som mala veľa šitia, tak sa chcem pripraviť.

Aké produkty (gély, sprchové peny, krémy, masti...) by ste odporúčali pri väčšom poranení?

Bolo aj šitie hrádze, a aj stehy na konečníku. Hľadala som veľa toho po prvom pôrode, nevedela som sa zorientovať, nakoniec som siahla po Actimaris sade.

Ešte jedna otázočka, z dôvodu zápchy a následne tvrdej stolice mi praskol steh, čo bolo veľmi bolestivé, aj vyprázdňovanie a aj prasknutie.

Aký prípravok by som mohla hneď po pôrode užívať na zmäkčenie stolice?

Glycerínové čapíky nezabrali, kamarátka dostala hneď po pôrode v Rakúsku nejaký sirup, čo jej pomohol, je niečo podobné aj u nás na SVK?

Ďakujem za váš čas.

Dobrý deň,

základom je prevencia. Osobne doporučujem cvičenie Aniballom od ukončeného 36gt. tehotenstva.

Po pôrode ideálne iba čistá vlažná voda a detské mydlo. Nič parfumované. Umyť sa po každej toalete a kojení. Prípadne Cicatridina sprej s kyselinou hyalurónovou je výborný. Aplikuje sa po každej sprche.

Na zmäkčenie stolice aj my bežne po pôrode doporučujeme glycerínové čípky. Vo forme sirupu prípadne laktulózu.

Držím palce!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník