Aké sú moje šance, že obstojím začínajúci potrat v 21. týždni?

Zodpovedané
11. jan 2022

Dobrý deň,

som v 20+2tt (5 m) a už som dva dni hospitalizovaná s neprimeraným nálezom na tento týždeň. Krčok takmer spotrebovaný, otvorená na špic prsta. Bolo prítomné špinenie a pri tlaku na wc som citila ako mi niečo vychádza von. Bol to vraj vak blán.

Lekári mi veľa šancí nedávajú. Ich slová boli, že to je vzhľadom na daný týždeň začínajúci potrat. Mám nasadený Duphaston, magnézium a nejaké atb, prísny kľudový režim.

Aké sú moje šance?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi ťažko povedať. Ale ako Vám už aj lekári naznačili, nález je veľmi pokročilý na daný týždeň tehotenstva.

Dodržujte prísny kľudový režim, užívajte nasadenú liečbu, spravte preto maximum.

Veľmi Vám držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník