Aké sú rizika, keď nedoužívam celý blister antikoncepcie?

Zodpovedané
9. jún 2022

Dobrý deň,

ja vám píšem ohľadom antikoncepcie. Gynekológ mi ju nasadil na 3 mesiace, kvôli kyretáži z dôvodu MA na úpravu cyklu. Beriem ju týždeň a pol, ale nerobí mi dobre. Mám samé vyrážky, som nervózna, smutná. Nechcela by som ďalej brat túto chémiu, cítim, že to nie je v poriadku.

Ak ju chcem vysadiť úplne, mám doužívať celý blister a prestať potom alebo môžem prestať už teraz?

Aké sú rizika, keď nedoužívam celý blister?

Začnem krvácať do tých 7 dní zase?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, pokiaľ ju vysadíte skôr, začnete krvácať a s cyklom to urobí len ďalšiu neplechu.

Ideálne by bolo doužívať celý blister. Ak sa však cítite skutočne zle, prestaňte ju užívať skôr.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník