Ako a čím posilniť maternicu po kyretáži?

Zodpovedané
24. feb 2023

Dobrý deň,

som pár dní po kyretáži (MA v 8. týždni). Odporučené otehotnieť až o 3 mesiace.

Je vhodné užívať už od teraz niečo na posilnenie maternice, sliznice?

Poradíte vitamíny a nejaké ženské čaje?

Je vhodné znovu užívať Duphaston pri snahe otehotnieť?

Predtým som si ho nasadila hneď po ovulácii a o pár dní som zistila, že som tehotná.

Dá sa už dopredu spraviť nejaké vyšetrenie na zistenie progesterónu?

Ďakujem

Dobrý deň,

konkrétne vitamíny na regeneráciu maternice nie sú. Potrebuje to iba čas. Tak ako píšete - cca 3 mesiace.

Doporučujem však začať užívať kyselinu listovú, prípadne kľudne aj komplex Femibion 1.

Ak je cyklus nepravidelný, tak Duphaston užívať môžete už teraz podľa doporučení ambulantného gynekológa. V prípade ďalšej gravidity je určite vhodné užívať progestrón až do ukončenia prvého trimestra.

Kontrola hladín progesterónu je zbytočná, ak sa otehotnieť podarilo a užívate Duphaston.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník