Ako brať Duphaston pri snažení sa o dieťa?

milka1988
28. nov 2020

Bol mi nameraný nízky progesterón, na hranici, takže mi dr nasadila Duphaston od 16DC na 10 dní. Beriem ho od augusta, aj napriek tomu, že nevie kedy presne mám ovuláciu. Merám si BT od augusta. Aby mi Duphaston neblokoval ovuláciu a brala ho až skutočne po prebehnutí ovulácie. mám ju okolo 15DC-17DC, teraz v oktobri až 19DC.
V auguste som mala pokles na 11DPO.
na 12DPO stúpla teplota znova takže sa mohlo jednať aj o implementačný pokles deň predtým. To bol už 10-ty deň kedy som zobrala poslednú tabletku. Ako som ho dobrala začala teplota hneď klesať až na prišla ms o 3 dni na to normálna. Test som vtedy neskúšala robiť.
Teraz som sa snažila nájsť tému o duphastone ako ho brať v prípade že tento cyklus by bol tiež imp. pokles alebo proste by došlo k oplodneniu, a ja po 10 dnoch vysadím Duphaston, znova príde ms...mohla by som ho brať aj dlhšie? Viac ako 10 dní? Čo ak sa to podarí a kvôli nedostatku progesteronu lebo ho vysadím to znova odíde?
Žeby som skúšala test pár dní, či sa neobjaví 2 čiarka a zároveň brať aj Duphaston pre istotu aby sa udržalo?

nelca0510
29. nov 2020

Na toto je ťažké odpovedať, na to tu je lekar. Tak ho skus brat tých 14 dní, urobiť si test a podla toho vysadis.

patusss
29. nov 2020

@milka1988 má sa brať presne tak, ako píšeš, a teda od 3dpo do 12dpo. Potom pre istotu testuj. Ak 13dpo uvidíš čiarku, nechávaš si ho do 12tt (alebo ako povie lekár).

3petka
29. nov 2020

Toto iste riešim aj ja. Mám to tak isto nadstavené. Dokonca sa aj podarilo, no Dr mi ho nedal brat aj po úspešnom oplodnení a koncom 5 týždňa som potratila. Teraz ak zistím že som tehu tak mám brat hneď. Dávka je rovnaká ako keď beriem počas cyklu..

milka1988
autor
29. nov 2020

@3petka ale co ak test ukaze ciarku az neskor ? :( napr 20dpo? vela krat sa stalo zenam ze test bol negativny dlho az po tyzdnovom meskani ukazal...

patusss
29. nov 2020

@milka1988 ak si meráš BT a robíš ovulačné testy, pravdepodobnosť je minimálna...

milka1988
autor
29. nov 2020

@patusss ano meriam si BT, teno mesiac som zo zvedavosti skusila aj ovu testy, vyslo mi na 14DC (25.11.) pozitivny, a appka FF mi oznacila ako 15DC (26.11.) ovulaciu, a lutealnu mam 14dní. čiže ms by mala prísť cca 10.12. cize to uz po 14 dnoch ukaze snad aspon ciarocku slabu nech viem ci vysadit Duphaston ci pokracovat radsej

zuba1987
29. nov 2020

@milka1988 na 14dpo uz ciarka musi byt, inak tehu nie si... babam co ukazalo neskor mali neskor ovulaciu, z lekarskeho hladiska ak je vsetko ok na 14dpo uz musi byt hcg v krvi take ze ukaze aj test, kup si 10tkovy ja mam dobru skusenost s pruzkovym Medpharma

zuba1987
29. nov 2020

@zuba1987 a teda ja si myslim ze ak vysadis duphaston, mozr pokles progrsteronu sposobit ze aj oplodnene vajko odide, ale to je len moj nazor... ja som ho mala v pripade poz testu vobec nevysadit a budem brat do 13tt

milka1988
autor
29. nov 2020

@zuba1987 tak tym padom chapem, teda spravím tym padom po 10 dnoch co mam brat Duphaston, začala som na 2DPO ( 28.11.) takže do 7.12. ho budem brať a spravím test to by som mala byť teda už 12DPO či to potiahnem radšej do 14DPO?

zuba1987
29. nov 2020

@milka1988 ahoj ano tak... zacala si 2dpo 28.11, budes brat do 11dpo co je 7.12. a na 12dpo rano 8.12. by mohla byt ciarka.... ak si nebudes ista, potiahni tie 2 dni a na 14dpo zopakuj, ak tam nic nebude, asi to nevyslo a uz si tbl nedaj
moc drzim palce, posli foto testu

milka1988
autor
29. nov 2020

@zuba1987 dakujem tak uvidime snáď to výjde 🙂 ak by vyšla čiarka postnem ju 🙂

zuza3210
29. nov 2020

Aj mne Ho dala od 14dc , začala som ale 15.. a tiež bez nejakého zisťovania ovu .. 🤷🏽‍♀️

milka1988
autor
29. nov 2020

@zuza3210 ja nechapem tych dr preco to neodsleduju, preco ked vedia ze to moze blokovat ovulaciu tak daju rovno den od kedy ho brat a hotovo. To je take jednanie ze az mam chut zmenit dr radsej! Aspon ze som si tu precitala tieto veci a viem sa podla toho zariadit a zacala som si merat BT aj testy

nelca0510
29. nov 2020

@milka1988 vieš, ono to stojí aj čas, aj peniaze za folikulometria. Takto je to očividne jednoduchšie. A oni nemôžu hneď liečiť neplodnost

milka1988
autor
29. nov 2020

@nelca0510 no tak ten čas mi nevadí a peniaze ake? ved ja za to neplatím. Ale napr nasadí mi duphaston po ovulácií a ani sa nesnaží zistiť kedy ju mám? to nie je neliečenie neplodnosti ale ľahostajnosť. Veď čo že napr rok by mi D blokoval ovuláciu potom ma pošle už do centra? Alebo mi predpisala Clostil ale nepovedala že mam prísť na folikulometriu kedže to sa musí sledovať? Povie príďte keď budete zistíte že ste tehotná? a potom ma bude pchať znova liekmi aby praskla tá cysta od clostilu...

zuza3210
29. nov 2020

Tak mne tá moja nepríde ze by sa nezaujímala , práveže už po 4 mesiacoch robila hormonálny profil , manžela odporučila na spermiogram , po 8 teraz povedala ze skúsime 2 cykly s duphastonom a potom closzibegyt aj další cyklus .. a keď nie ze ma pošle k inej dr ze ona sa už viac zaujíma o to (lebo táto moja je staršia ) tak asi potom na folikulometriu alebo co ... čiže sa zaujíma tak preto ma to zarazilo

milka1988
autor
29. nov 2020

@zuza3210 no mne ho spravila tiež ale len na progeteron, čo som sa čudovala prečo nie komplet ale ok. Duphaston mi dala jeden mesiac, nezadarilo sa tak mi na druhy predpisala closti a ze mam prist ked sa mi podari otehotniet. Ale pri clostile treba chodit na sledovanie a pripadne pichat na prasknutie folikulu aj Pregnyl a toto mi nic absolutne moja nespomenula. Len znova dala teraz Duphaston :/ keby si necitam tu na mk vela veci neviem a robim zle

nelca0510
29. nov 2020

@milka1988 to ze neplatis, neznamená, že je to zdarma. Platí to poisťovňa, a ta lekárom nic nedaruje. Chci viac. Kamarátka zmenila lekára aby jej robil folikulometriu.

milka1988
autor
29. nov 2020

@nelca0510 no ale ved ja si platim zdravotne poistenie tak cakam ze teda budem aj vysetrena tak ako sa ma :D ked to vedia robit inym tak preco mne nie ze? Ja uz nad zmenouo premyslam, ale uvidim ako dopadne tento cyklus a podla toho sa zariadim

stanzi
29. nov 2020

@milka1988 Mam pocit ako keby si pisala o mojej doktorke 🙂 Mam rovnaku skusenost, predpisala mi duphaston na 3 mesiace (kvoli spineniu) bez toho aby vobec odsledovala ovulaciu. Prvu tabletku mi kazala brat uz dokonca 12 dc (!), aj napriek tomu ze som jej predtym viackrat spomenula ze mavam asi ovulaciu posunutu, lebo testy mi vychadzaju pozitivne az tak na 17 dc. Bohuzial vtedy som nad tym este velmi nerozmyslala, boli sme na zaciatku snazenia sa, takze som duphaston brala od 12dc ako mi predpisala. Samozrejme ze tie 3 mesiace boli bez ovulacie 🙂 Ked som tam prisla po tych 3 mesiacoch, predpisala mi na dalsie 3 mesiace clostil, prve dva mesiace absolutne bez folikulometrie, tu mi spravila az na 3 mesiac, ked som ho vlastne uz mala prestat brat... Katastrofa, a o to vacsie sklamanie ze chodim do znamej sukromnej kliniky v Ba kde si za to platim 😕 A kde by som teda cakala vacsiu snahu...

milka1988
autor
29. nov 2020

@stanzi fuha tak to je tiez taky pristup ze toto ti skor uskodi ako pomoze :( a nepozerala si aj recenzie na tu kliniku? Ze mozno maju aj negativne recenzie. Ja sa obzeram uz po inej a dokonca si aj sama pojdem radsej dat niekde spravit komplet HP, lebo ona mi spravila len na progesteron, cakala som ze ked ma posiela na krv do labaku ze teda na kompletku a nie jeden hormon. Slabota no....

stanzi
29. nov 2020

@milka1988 Pozerala samozrejme, recenzie maju vacsinou dobre, a hlavne tato moja lekarka ich ma velmi dobre. Neviem, asi je dobra porodnicka, ale starostlivost o netehotne teda minus sto bodov 😕 Uz som s nou aj tieto veci prestala riesit, chodim uz do CAR...Drzim palce nech si najdes lepsiu doktorku.

milka1988
autor
29. nov 2020

@stanzi a nekonzultuje car aj s dr náhodou?

stanzi
30. nov 2020

@milka1988 Co tym myslis? No v CAR chodis tiez ku gynekologicke, ale ta liecbu nekonzultuje s tvojou “normalnou” gynekologickou ak sa na toto pytas...

milka1988
autor
30. nov 2020

@stanzi ano ano na toto sa pytam 🙂 ale v car si uz platis za všetky úkony či to ide cez zdravotnú poisťovňu? Lebo to by som potom išla asi tiež do car

stanzi
30. nov 2020

@milka1988 Plati sa len IUI a IVF. Ja som tam prve mesiace chodila len na konzultacie, kde sa mi doktorka snazila sledovat a upravit cyklus (mala som progestanelle a raz aj letrozol na vyvolanie ovulacie). Konzultacie sa neplatia (to davaju na poistovnu)...

milka1988
autor
30. nov 2020

@stanzi ďakujem tak to si cez sviatky niečo pozistujem teda 🙂

niakaka
22. sep 2021

Baby máte niekto skúsenosti s užívaním duphastonu 2 krát denne pri snažení sa o dieťatko?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre