Ako by ste zhodnotili výsledky hormonálneho profilu?

Zodpovedané
27. nov 2022

Dobrý deň,

môžem poprosiť zhodnotiť výsledky z HP?
Na 13 DC
Prol.3.8
Lh 5.2
Fsh 5.8
Estradiol 614
Progest 0.71
Testosterón 0.42

Na 20 DC
LH 10.7
Fsh 5.4
Estradiol 331
Progest 14.63

Podľa pani Dr neprebrala ovulácia, na 13. deň mi robila aj folikulometriu. Robila mi ju aj ten 20. deň, a to povedala, že sliznica je pekná ale cykly sú asi anovulačné. Menzes býva celkom pravidelný, okolo 32 dní. Mám 36 rokov a je snaha o dieťa.

Ďakujem.

Dobrý deň,

súhlasím s pani doktorkou. Bude potrebné navodiť ovuláciu. Ak by sa po prvom cykle (3 mesiace užívania Clostilbegytu) nezadarilo, je vhodné vzhľadom na vek vyhľadať CAR.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník