Ako často odporúčate mať sex počas snaženia sa o bábätko?

Zodpovedané
18. aug 2021

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme o bábätko. Niekedy sme sa snažili každý deň, potom v jednom mesiaci sme skúsili každý druhý deň. Čiže predpokladám, že bola veľa šanca trafiť sa do ovulácie, no test bol negatívny.

Čítala som rôzne názory. Niekde sa píše, že každý deň je fajn, lebo spermie sú rýchlejšie. Inde som čítala, že je lepšie každý druhý alebo každý tretí deň.

Čo by ste nám poradili vy?

Tento mesiac som po skončení MS začala piť alchemilkový čaj a brať kyselinu listovú.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúča sa mať pravidelný pohlavný styk počas celého cyklu 2 - 3x týždenne.

V prípade, že sa nedarí otehotnieť za obdobie 1 roka, sú na mieste vyšetrenia páru a aktívny manažment. Samozrejme, ak to chcete riešiť skôr, dá sa po dohode s Vašim gynekológom.

Kyselinu listovú užívajte. Doporučuje sa jej užívanie už prekoncepčne pre správny vývoj nervového systému u budúceho dieťatka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník