Ako ďalej po biochemickom tehotenstve?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

je vhodné aby žena po biochemickom tehotenstve (35. deň cyklu koniec) dostala napr. Utrogestan, Duphaston, aby sa budúci cyklus zadarilo?

O bábätko sa snažíme, tak rozmýšľam čo a ako. Aspoň však viem, že otehotnieť viem, biochemické máme na tretí mesiac snaženia.

Ďakujem.

Dobrý deň,

je možné v rámci prevencie spontánneho potratu nasadiť progesterón. Začína sa s užívaním v druhej polovici cyklu a pokračuje sa až do konca prvého trimestra, kým produkciu hormónu plne nepreberie placenta. Druhou možnosťou je jeho nasadenie pri pozitivite testu.

Konzultujte možnosti s gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník