2 biochemické tehotenstvá po sebe

lllenuli
9. jan 2021

Ahojte 🙂

Stalo sa niektorej z vás, že ste mali viac biochemických tehotenstiev po sebe a aj tak ste na to bezproblémovo otehotneli?
My sa snažíme ešte len druhý mesiac, ale oba cykly pozitívna čiarka, potom slabšia čiarka a na to krvácanie :( už rozmýšľam, či tam nebude nejaký problém. Pri tom mám už dcérku, ktorú sme počali doslova ani nevieme ako.
Máte niektorá skúsenosť? Ďakujem ❤️

bagre
9. jan 2021

@lllenuli áno, behom polroka 3x, to tretie tehotenstvo sme dotiahli až k pôrodu. A ešte predtým aj potom boli missed

petrisa213
9. jan 2021

Ja podobne. 2 deti úplne bezproblémové tehotenstva. A teraz, keď sme chceli tretie, najskôr som mala MA v 8tt, po ňom som otehotnela na 6 mesiac a zas MA v 7tt, čo tiež vyhodnotil lekár na biochemické. Potom som otehotnela po 2 mesiacoch. Teraz som v 19tt a zatiaľ teda všetko v poriadku. Po tom druhom MA ma lekár poslal na hematologiu, podľa výsledkov bolo všetko v poriadku, aj štítna žľaza, genetika a aj trombofilne mutácie vylúčili. Tak povedal doktor ze pokračujeme teda ďalej. Hematologicka mi akurát odporučila, keď znova otehotnie tak mi na prvý trimester predpise pichať preventívne fraxiparine, tak ten som si dávala do 14tt a potom mi ho vysadila.

emuska72
9. jan 2021

@lllenuli v Januári 2020 prvé biochemické, v Máji 2020 druhé biochemické, Júl 2020 znovu 2 čiarky a momentálne som v 27 týždni 🙂

lllenuli
autor
9. jan 2021

@bagre
@petrisa213
@emuska72
Ďakujem pekne baby, dali ste mi nádej 🙂 tak sa skúsim znova pozitívne naladiť a pôjdeme ďalej skúšať 🙂

petamich
9. jan 2021

@lllenuli mala som dve biochemicke, potrat v 6tt oba razy, lekarovi sa to nezdalo, ze oba v 6tt atd., tak nechcel, aby sme skusali opat, ze je tam velka pravdepodobnost, ze to dopadke rovnako, tak nas poslal na vysetrenia, zistili mi hematologicky problem a od pozitivneho testu nasadili progesteron/fraxiparin, bez fraxiparinu by to u nas dopadlo rovnako, teraz som v 14tt a zatial klop klop dobre, cize moze ale nemusi (ak je tam nejaky medicinsky dovod, ktory treba riesit, moze to zial dopadnut rovnako), ak to bolo sposobene niecim inym, ako aj baby pisu, tak to moze mat stastny koniec, ja si napr. fraxiparin budem pichat az do porodu a potom mozno aj pocas sestonedelia, tym

petrisa213
9. jan 2021

@lllenuli držím silno palce nech to už vyjde 🙂 odporúčam aj piť alchemilku 🙂 je to bylinka určená práve na ženské problémy, úprava cyklu a aj podpora maternice pri plánovaní bábätka 🙂 mala by sa piť iba prvé dva týždne cyklu teda od menštruácie po ovulaviu. Potom psuza do ďalšej menštruácie a keď otehotnies tak už nepit🙂

amelie2017
9. jan 2021

Biochemicke v decembri, potom vo februari a 1.4. dalsi pozitivny test. To tehotenstvo vyslo a dcera uz ma 3 roky. Ale neskor mi zistili geneticku poruchu, ktora mohla aj nemusela suvisiet s tymi biochemickymi (skor ano). Teraz sa nam zadarilo na druhy cyklus, uz som 13tt.

zizinicka
25. mar 2021

Ahojte, ja zase od decembra každý mesiac meskanie MS, pozitívne testy a stále potom začnem krvácať po cca týždni...teda dec,jan,feb a teraz zas testy pozitívne, mešká MS....čiarka nesilnie😏😔 tak ja uz fakt neviem...a pritom uz mám dve deti...

lllenuli
autor
26. mar 2021

@zizinicka to určite treba riešiť s dr, asi teda nemáte problém otehotnieť, problém je aby sa to udržalo...možno ti chyba napr progesteron (ale nie som dr)...gynekológ ti nasadí určite nejakú podporu na udržanie 🙂

zizinicka
28. mar 2021

Ja každý mesiac takto...😔😔 posledný je dnešný....dnes 5.ty deň meškania MS...uz 4-tý mesiac to isté 😪😪🤧 uz neviem sama čo...človek sa na chvíľu poteší, tehu príznaky a nakoniec nič z toho nikdy😭😭😭😭

venividivikinka
5. nov 2021

@zizinicka ahoj, ako si dopadla? to musi byt hrozne... mne sa to prave stalo druhykrat, neviem, ani, ze co robit, aka som smutna. v 6 tt som potratila teraz, minuly mesiac asi v 5tt... netusim, co dalej. pritom mam dve deti, zdrave, na prvu supu robene, cize... nechapem, ze co sa pokaslalo

zizinicka
6. nov 2021

@venividivikinka to isté ja, dve deti zdravé, počatie bez problémov....nedopadla som nijako, od posledného bioch.tehotenstva v apríli sa mi uz ani otehotniet nepodarilo 😔🤷‍♀️ MS stále príde načas....tak, netuším, kde je problém 🤷‍♀️😔 je to dosť na psychiku a uz som si povedala, že kašlem na to....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre