Biochemické tehotenstvo

medula88
11. apr 2016

Ahojte baby, chcela by som sa informovať o biochemickom tehotenstve, na nete o tom veľa nie je popísané a neviem aké máte vy skúsenosti, čo vám poradili aby sa to nezopakovalo, čo som urobila zle a podobne. Práve som prekonala biochemické tehotenstvo (po 3 mesiacoch snaženia kedy sa konečne podarilo) a chcem sa tomu vyhnúť do budúcna.... Kedy po biochemickom sa Vám podarilo opäť otehotnieť a či toto tehotenstvo dopadlo úspešne... 😉

slniecko35
11. apr 2016

@medula88 bohuzial sa tomu neda vyhnut, proste sa oplodnene vajicko neuchytilo, stava sa to velmi casto a nikto za to nemoze. Len sa z toho neobvinuj, nic si neurobila zle, najlepsie je co najskor zabudnut a ist dalej. Dobra sprava je, ze si otehotnela za tri mesiace, co naozaj nie je vela. Ja som po prvom mini potrate otehotnela o dva mesiace, ale nedopadlo to dobre a v 10tt bol koniec. Potom sme museli dost dlho cakat, a ked sme sa znovu zacali snazit tak opat to trvalo dva mesiace no a onedlho naozaj budeme mat babetko. Len mysli pozitivne, treba na to riadnu davku trpezlivosti a urcite to vyjde. Prajem vela stastia🙂

charlie1980
11. apr 2016

@medula88 Chybu si neurobila nikde, stava sa to...doporucujem nieco na sliznicu maternice, napr.caj z alchemiky, nasadit tehotenske vitaminy, mozno preventivne kontrola endometria u gynekologa.

medula88
autor
11. apr 2016

@charlie1980 Čaj z alchemilky som pila aj predtým aj ho pijem nďalej, brala som kyselinu listovú a céčko, veľa ovocia a zeleniny... Na kontrolu po biochem. idem po 2 týždňoch... Len sa bojím aby sa to nezopakovalo.... ☹
@slniecko35 Ďakujem za odpoveď, snažím sa veriť že skoro otehotniem a že to dopadne dobre...

charlie1980
11. apr 2016

Treba sa snazit hned....po biochem. je vysoka pravdepodobnost dalsieho ptehotnenia.

andy57
12. apr 2016

@charlie1980 ahoj ja som tyzden po kyrete nakolko som otehotnela a plod vo vaku stale nebol tak ma museli vycistit. Dnes idem na kontrolu ku svojej gyn. V nemocnici mi radili pockat 3 mesiace a potom sa snazit no ja by som chcela cim skor najleosie hned v maji myslis ze to bude ok?

kacarina
12. apr 2016

ty si chybu neurobila, toto sa stava velmi casto, ak si telesne v poriadku a lekari ti nedali nejake specialne rady prip. odporucania, tak ja za seba a po mojej skusenosti odporucam teraz "vycistit hlavu" nejakou fyzickou aktivitou (zaluby, sport, prechadzky, zahrada, hlavne pobyt vonku) a doplnit tak endorfiny, zit a stravovat sa zdravo a jednoducho skusat dalej, nedaj sa odradit touto neprijemnou skusenostou, to sa stava 😉

divozienka26
12. apr 2016

@andy57 po kyrete sa musi pockat minimalne 3mes, lebo to bol zasah do tela, ak by kyret nebol tak sa da aj hned. Ale naozaj odporucam pockat (na kyrete som bola 2x)

charlie1980
12. apr 2016

@andy57 Veru, ako divozienka26 pise....kyret je uz zasah do tela, tam treba min. 2mes odstup, mozno aj tri, uvidis ako sa budes citit...prajem skore zotavenie 🍀❤️

andy57
12. apr 2016

@charlie1980 Dakujem uvidime ako na tom budem fyzicky, pockam urcite do konca maja to uz budu 2 mesiace. Snad mi pride aj menzes dovtedy 😀 zatial si mysel zamestnam niecim inym a hlavne sa budem venovat mojmu malemu musim si ho uzit 🙂

lia1234
6. júl 2016

Ahojte, ja som mala 2x biochemicke tehu. Prvy krat vo february, po com mi nasadila gynekologicka clostilbegyt a posledny mesiac duphaston. Opat sa podarilo no aj odislo. Teraz ma posiela do CAR. Zatial su moje výsledky OK, ale myslim, ze mi robila len zaklad, nic specialne. Manzel mal horsi SPG, ale kde bol 2x, tak uz mal normu.

Ake su vase skusensti, jako to prebiehalo u Vas... dakujem za odpoved 🙂

medula88
autor
6. júl 2016

@lia1234 Ja som mala len vtedy jeden krát biochemické tehu, hneď na druhý mesiac sa nám podarilo baby, zatiaľ som len 13tt, tak dúfam, že bude všetko v poriadku. Držím palčeky a prajem veľa šťastia každej z vás... 🙂

enusamt
9. aug 2016

ahojte, žienky... tak ja to mám extra zaujímavé... teraz aby nebol z toho človek jeleň ☹
ovulácia bola 20.7 a testovať som začala od 31.7 /teda 11 dpo/
11 dpo - pepino - biely
12 dpo - pepino - biely
14 dpo - pepino - biely
15 dpo - pepino - biely , nedalo mi to tak som spravila woman secret - slabá ružová čiarka
16 dpo - woman - silnejšia ružová čiarka
18 dpo - lady max - duch, ktorý sa po niekoľkých hodinách zmenil na fľak
20 dpo / 36 dc , 5 deň meškania / - rapidclear - sivý duch, skôr taký obrys

takže tak.. a tak idem zajtra znova skúsiť ten woman čím ma tento raz prekvapí...
ja neviem či sú woman falšone pozitívne alebo to vyzerá u mňa na biochemické tehu ☹ prejavuje sa takto?

mishka261192
1. jan 2017

Ahojte prekonala som biochemicke tehotenstvo.. Myslite ze po skonceni menstruacie by som sa mala hned snazit alebo vyckat??

ettie
1. jan 2017

@mishka261192 kludne aj hned vravi sa; ze je to urodna poda ;)
My sme si sice povedali; ze pockame (mm chce ist v lete na dovolenku a nechce u nic zle riskovat tak ma mna trochu dlhe cakanie...biochemicke sme mali v septembri... )
Vela bab ale pisalo; ze ak sa zena vycisti sama tak sa moze aj hned; ale ak sa to docistovalo aj v nemocnici tal by trebalo vyckat. Drzim palce ;)

andrijka
1. jún 2017

@medula88 ja som niekde čítala, sa vyjadrovala jedna bylinkarka znama.. že mnoho žien nevie že alchemika je dobra na plodnost, ale ked už je žena tehotna tak už by sa pit nemala lebo prave može sposobit potrat..tak neviem čo je na tom pravdy...

bona_dea
8. jún 2017

Rada by som sa spýtala, či príznakom chemického tehotenstva môže byť príšerná únava a spavosť ešte pred vynechaním menštruácie (dokázala som zaspať takmer postojačky pri čakaní na bus), dva dni meškania menštruácie (nemešká mi vôbec, mám veľmi pravidelný cyklus), a pri následnej menštruácii neštandardne veľké kusy sliznice (?), až som cítila ako to zo mňa vychádza a v mojom prípade bolo aj krvácanie dosť silné, mám skôr slabšiu a kratšiu menštruáciu.
Možno si klepete na čelo, že je to hlúpa otázka, ale chodí mi to poslednú dobu hlavou....či som proste nebola náhodou tehotná a len to nevyšlo....
O mimino sa cielene nesnažíme, ale nerútili by sme sa z útesu ak by prišlo 😎

mimi252
15. aug 2017

Ja som to tiez asi prezila. Najprv tehotensky test pozitivny. Ten clearblue-vraj spolahlivy). Dva dni po testovani som dostala krce ako pred mrchou. Menstruacia mi meskala 10 dni(mam pritom na den presny cyklus) a rano som si urobila test ktory bol negat. Este v ten den som dostala menstruaciu. Mozno mi sibe ale neviem co sa deje nikdy som nic taketo neprezila. Mohlo to byt biochemicke tehu? 😔

bona_dea
15. aug 2017

@mimi252 zrejme áno, ak bol test pozitívny. Ja som sa vtedy netestovala, chcela som v ten deň ako mi nakoniec prišla menštruácia...

veronika9797
25. okt 2017

Prave lezim v nemocke a pravdepodobne mam tiez za sebou biochem.tehu. po polnoci nemam jest a ja sa bojim jedneho, ze zajtra urobia kyret...odmietla to niektora z vas? Nechcem zasahovat do organizmu 😟

enusamt
25. okt 2017

@veronika9797 pokial ťa to neohrozuje na živote, tak odmietnúť samozrejme môžeš.. moja doktorka na takéto veci necháva pár dní k dobru, či telo samo zabojuje...

cirilka
20. máj 2019

Dobrý večer🙂chcela by som sa spýtať že keď som si predvčerom poobede o 14:15 robila test tak som mala ducha.Ked som si robila na druhý deň a dnes ráno test už tam nebolo nič.Dva týždne má boleli prsia a aj to slabne.Dakujem za odpovede🙂

zuzzi18
19. jan 2021

ahojte, prosim Vas mavali ste po biochemickom tehotenstve pravidelne cykly? Ja som mala cyklus ako hodinky na 29.den ale teraz prva MS po biochemickom mi meska a nemozem sa kvoli tomu zacat pripravovat na dalsi vklad

janqa27
27. dec 2023

@mimi252 myslim ze to bolo biochemicke...ja som prave prekonala druhé (o ktorom viem) a uz to bude rok co sa snažíme o bábo.. 😔

janqa27
15. mar 2024

My sa snazime od februara minuleho roka a zatiaľ nič...v juli som mala prvé biochemické a nasledne v decembri dalsie.... cely minuly rok bol pre mna neskutočne psychicky náročný, hlavne od prveho biochemického to slo dole vodou..tak som sa na to upla a uzavrela sa do seba, ze som sa uz nevedela tešiť z nicoho...kazdy mesiac ked dorazili kramy som prerevala...bol to masaker...ale tento rok som sa nejak pozbierala a proste absolutne to neriesim...ked príde tak príde ..síce uz mam na to vek (budem mat 33) ale nijak to neovplyvnim, takze sa nechcem opäť kvôli tomu, ze sa nám
nedari trápiť....
Takže biochemickemu nezabránis..je to proste plod ktorý mal nejaku vadu a odisiel sam skôr nez by bolo neskoro...
A ďalšia rada, neupinaj sa tak na to..viem ze sa to lahko hovorí, aj ja som to casto počúvala a vravela ze to sa proste neda..ale dá ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre