Ako je možné, že lekár nevidel na sone dilatáciu pravej obličky?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

v 21. týždni som bola na morfologickom vyšetrení plodu. Lekár vyšetril celý plod a vraj je v poriadku. Aj obličky má obidve, aj močový mechúr v poriadku. Po narodení synčekovi robili vyšetrenia a bolo nám povedané že nemá ľavú obličku a na pravej má dilatáciu hraničnú 6.

Ako je to možné, že to lekár na ultrazvuku nevidel?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ťažko povedať aké boli okolnosti vyšetrenia a nakoľko detailne bolo dieťatko vyšetrené v rámci morfologického ultrazvuku. Dilatácia však v tom čase prítomná byť ešte nemusela.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník