Ako liečiť E-coli v 11. tt?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

som v 11. tt, trápi ma e-coli, ktorú som dostala ešte keď som nevedela, že som tehotná, hneď na začiatku okolo 1. týždňa. Pohlavný styk je pre mňa útrapa, lebo to pálenie sa nedá vydržať. Môj gynekológ povedal, že liečiť to poriadne môžeme až po skončení 1. trimestra. Vtedy že mi môže dať antibiotika.

Chcem sa opýtať, neviete mi poradiť niečo?

Ďakujem. 😊

Dobrý deň,

skúste na úľavu Clogin výplachy v kombinácii s vaginálnymi probiotikami. Pokiaľ by nezabrali a mali by ste stále ťažkosti, tak v tomto prípade preváži benefit nad rizikom z liečby a je vhodné nasadiť antibiotiká podľa citlivosti. Lepšie ako aktívna infekcia.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník