Ako liečiť silné svrbenie pošvy v 28. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
14. mar 2022

Dobrý deň,

mám prílišné svrbenie v okolí pošvy, ale aj vo vnútri v pošve. Som v 28. týždni a používam krém Canesten. Mám pocit, že sa to nelepší. Občas mám aj bolesti v podbrušku. S močením problém nemám a mám taký zelený až šedý výtok.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

v každom prípade je potrebné čím skôr absolvovať vyšetrenie u gynekológa, ktorý Vám predpíše cielenú terapiu. Pri zanedbaní by v konečnom dôsledku mohol hroziť predčasný pôrod.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník