Ako pomôcť zahojeniu ranky po cvičení s Aniballom?

Zodpovedané
23. sep 2022

Dobrý deň,

prosím vás, potrebovala by som poradiť. Cvičila som s aniballom asi 2 krát a po skončení som zistila, že krvácam. Bolo to (podľa mňa) celkom silné krvácanie, avšak bez bolesti a nakoniec ustalo (na pohotovosti všetko ok). S aniballom som zatiaľ nepokračovala, no po 2 dňoch pauzy som sa rozhodla aspoň pre masáž hrádze. Žiaľ, nahmatala som si tu ranku a začalo to krvácať znova (už len trochu).

Aký postup ďalej odporúčate?

Je niečo, čo by mi pomohlo pri zahojení tejto ranky aby som mohla pokračovať aspoň s masážou?

Ďakujem veľmi pekne.
Jana

Dobrý deň,

skúste Cicatridina mastičku alebo sprej. Neviem kde je ranka lokalizovaná. No a pomôže hlavne čas, hygiena a vetrať ranu.

Kým sa ranka nezahojí, nepokračujte v masáži.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník