Ako prebieha interrupcia?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

včera som zistila, že som tehotná. Máme 16-mesačné dieťa a druhé sme vôbec neplánovali. Poslednú menštruáciu som mala 17.1.2023. Dnes som volala svojej gynekologičke a objednala ma až na druhý týždeň v utorok. Rozmýšľala som nad interrupciou, keďže sa na druhé dieťatko vôbec necítim.

Ako prebieha interrupcia?

Aký je postup od podania žiadosti o interrupciu až po samotný zákrok?

Budem po zákroku krvácať a mať bolesti?

Ako dlho budem v nemocnici?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa rozhodnete pre prerušenie tehotenstva, môžete tak urobiť do ukončeného 12. týždňa. Ide o jednodňový zákrok - v deň zákroku budete prepustená domov.

Je potrebné informovať gynekológa. Ten s Vami vypíše potrebné tlačivá. Jedno z nich pošlete poštou doporučene. Podací list budete potrebovať ako potvrdenie. Zákrok je plne hradený, presnú sumu Vám povie Váš gynekológ.

Zákrok sa realizuje v celkovej anestéze, trvá do 10 minút. Po zákroku si u Vás odsledujú krvácanie a cca o dve hodinky Vás pustia domov.

Bolesti môžete mať mierne ako pri menštruácii. Krvácať budete slabo pár dní - až dva týždne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník