Ako prebieha kyretáž po zamlčanom potrate v 9. týždni?

Zodpovedané
25. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kyretáže.

Ako prebieha kyretáž?

Ako sa pripraviť na kyretáž po zamlčanom potrate?

Potrebujem najskôr interné vyšetrenie kvôli anestézii?

Ako dlho ostanem v nemocnici?

Chcela som najskôr počkať na prirodzený potrat, ale trvá to už 3 týždne. Doktorka ma posiela, vraj môžem mať otravu krvi alebo infekciu.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa do 3 týždňov potrat nespustil samovoľne, zákroku sa bohužiaľ nevyhnete. Obvykle sa doporučuje počkať od diagnostiky zamknutého potratu dva týždne a následne pokiaľ sa nespusti samočistenie indikuje sa kyretáž. Ide o jednodňovú záležitosť. V ten istý deň ste už doma.

Na niektorých pracoviskách postačuje odber krvi, iné požadujú aj interné a tiež anestéziologické predoperačné vyšetrenie. Pokiaľ sa na niečo liečite, budú tieto vyšetrenia potrebné. Prezistite si to na pracovisku, kde vám zákrok bude realizovaný.

Pripraviť sa nijako špeciálne nemusíte. Je potrebné ísť nalačno nemocnice, zrealizuje sa zákrok a následne ste prepustená do domácej starostlivosti. Budete krvácať ako pri menzese. Bolesti môžu byť mierne v podbrušku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník