Ako prebieha operácia prolapsu prednej steny pošvovej?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

mám 41 rokov, som skoro 2 roky po pôrode. Tehotenstvo bolo bezproblémové, pôrod prirodzený, s natrhnutím hrádze a šitím. Dieťatko mám jedno, ďalšie neplánujeme. Stále dojčím.

Počas šestonedelia sa mi prejavil prolaps prednej steny pošvovej a gynekológ odporučil cvičenie na panvové dno. Pár mesiacov som chodila na cvičenie k fyzioterapeutke a cvičila aj doma. Stav bez citeľného zlepšenia. Teraz mám pocit, že sa stav zhoršuje. Začínam mať problém s inkontinenciou.

Existuje aj iné efektívne riešenie ako operatívne?

Ako taká operácia prebieha a ako dlho trvá zotavenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné vyhľadať urogynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Pokiaľ je únik moču spôsobený anatomickou odchýlkou (oslabením panvového dna, cystokélou,…), pri ktorej už nepomáha ani posilnenie panvového dna, voľbou je operačné doriešenie stavu.

Aký konkrétny zákrok, s akým priebehom a trvaním, to Vám už vysvetlí vyšetrujúci lekár/operatér.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník