Ako riešiť anovulačné cykly počas snaženia sa o bábo?

Zodpovedané
31. aug 2021

Dobrý deň,

mám 2 deti s jedným partnerom. S novým partnerom som otehotnela po 6 mesačnom snažení sa, ale v 21. týždni som potratila. Odvtedy už prešiel viac než rok a stále nič. Tento rok som mala 2x biochemický potrat.

Problém mám taký, že mám dlhé cykly 40dc a každý druhý cyklus mám bez ovulácie. Všetky výsledky mám v norme. A už druhý doktor tvrdí, že sa treba len snažiť a nechce to riešiť s liekmi.

Dá sa niečo urobiť s anovulačnými cyklami?

Momentálne som 60dc.

Mám to riešiť s vyvolávačkou?

Tá mi ale urobí krátky cyklus bez ovulácie.

Ďakujem

Dobrý deň,

vyvolávačkou menzes iba vyvoláte, ovuláciu to nerieši.

Dá sa stimulovať ovulácia hormonálnymi liekmi - Clostilbegyt. Indikuje a predpisuje ich však lekár. Tiež by som prípadné tehotenstvo podporila užívaním progesterónu, minimálne do 12. týždňa tehotenstva, prípadne aj dlhšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník