Ako sa dá znížiť hladina testosterónu?

Zodpovedané
7. okt 2021

Dobrý deň,

mám 34 rokov a na brade sa mi neustále robí akné.

Mastičky od dermatológia nepomáhajú. Dala som si spraviť hormonálny profil, hladina testosterónu je u mňa skoro 2x vyššia ako je norma. Takže príčinou asi môže byť hormonálna nerovnováha. Gynekologička mi predpísala antikoncepciu Vreya, ale veľmi ju nechcem užívať.

Nemohli by ste mi poradiť nejaký iný spôsob zníženia hladiny testosterónu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

gynekológ nemá veľa možností čo sa týka liečby akné. A pokiaľ sa jedná o hormonálny problém, je potrebné ho liečiť hormónmi.

Vreya je veľmi dobrá antikoncepcia s antiadrogénnym účinkom /teda znižuje hladinu mužských pohlavných hormónov/. Výsledky bývajú veľmi pekné.

Doplnky výživy nebudú vo Vašom prípade efektívne.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník