Ako sa dá znížiť hladina prolaktínu ?

5. dec 2019

Ahojte, bola som si dnes po vysledky z hormonalneho profilu a vysiel mi prolaktin 700 jednotiek. Doktorka ma poslala na endokrinologiu, ale tam su dlhe cakacie doby, tak mi dovtedy dala nejake tablety na znizenie. Chcela som sa opytat ci s tym mate niektora skusenosti a pomohli ste si ku znizeniu aj sami napr.cvicenim,jedalnickom? Chceli by sme uz velmi babatko a problem je asi prave v tej vysokej hladine prolaktinu.

deean
5. dec 2019

Kup si vitex jahnaci, ja som zvyseny prolaktin zisteny z krvi nemala, ale strasne ma bolievali prsia od cca polky cyklu do 3. dna menzesu, cize vyse pol mesiaca. Beriem druhy cyklus po ovu tento vitex, mam aj caj (je hnusny, ale da sa vypit) a boleli ma teraz len 3 dni pred MS.
Vyskusaj 🙂

beie
5. dec 2019

Ja som tiež mala zvýšený prolaktin a po dobrati tabletiek som to mala hneď v poriadku a už je to dva roky ok.

deean
5. dec 2019

@beie ake tabetky pls? Alebo ucinnu latku aspon, dakujem.

kacena_22
5. dec 2019

Ja sice nemam osobnu skusenost,ale svagrinna s tym mala problem,2 roky nemohla otehotniet,vsetky vysetrenia mala za sebou a vsetko bolo ok az na ten prolaktin,jej gynekologicka jej dala nejake lieky ale neviem ake a zrejme pomohli lebo po 3 mesiacoch ich bratia bola tehotna...drzim palce

beie
5. dec 2019

@deean už si vôbec nepamätám, boli na predpis.

autor
5. dec 2019

@deean mne predpisala dr.tablekti Dostinex. Ale este s nimi len zacinam, tak neviem, co to spravi.

autor
5. dec 2019

@beie A tiez ta s tym poslali na endokrinologiu?

beie
5. dec 2019

Nie, štítnu žľazu mám v poriadku. Tuším Len dva týždne som brala tie lieky a bolo to v poriadku

autor
5. dec 2019

@beie ja mam tiez hormony stitnej zlazy a aj ostane ok, vyletel len ten prolaktin. Tak snad sa to tymi liekmi spravi a dockame sa konecne aj my 🙂

beie
5. dec 2019

Snáď ano. U nás sa vyskytli aj iné problémy a to sme si mysleli že vyriešime prolaktin a bude dobre.

hivanik
5. dec 2019

...uzivala som lieky na zvyseny prolaktin....nazov si nepamatam...mala som znich mierne navaly tepla ale pomohli cca po 2 mes.sa upravil a zadarilo sa

autor
5. dec 2019

@hivanik a musela si k tomu uzivat este cosi? Mne dr nasadila este Clostilbegyt, ale ked som nad tym premyslala, tak mi to pride zbytocne. Ked mam vsetko okrem prolaktinu dobre a na prolaktin beriem tabletky, tak naco este Clostilbegyt. Mala by ovulacia snad prist sama, ked sa zlepsi prolaktin.

hivanik
5. dec 2019

Brala som aj Clostilbegyt .....ale najprv lieky na upravu prolaktinu a potom Clostylbegyt....ale je to uz par rokov takze presne uz si nepamatam...Ale pomohlo

lavender21
5. dec 2019

Ja som tiež brala Dostinex asi tri mesiace, potom som otehotnela... Podľa mňa je to skoro že ti hneď dala aj Clostilbegyt, ale teda záleží asi aj od tvojho veku, možno nechce strácať čas... Ten zvyšuje počet vajíčok a teda môže dôjsť aj k tehotenstvu s dvojičkami, trojičkami...

autor
6. dec 2019

@hivanik @lavender21 Brala som Clostilbegyt uz teraz v tomto cykle, ale vajicka nijak extra nedozreli a potom prisli vysledky s tym prolaktinom. Tak mi hned nasadila Dostinex, s tym ze sa mam este objednat na endokrinologiu a spolu s nim mam uzivat Clostilbegyt, len mi zvysila davku na 2tablety denne. Podla BT a ovu testov, mi ovulacia chodi pravidelne, ale az okolo 35DC. A to podla nej nie je mozne, ked na 12DC boli vajicka male a prolaktin vysiel vysoky. Tak ja uz neviem. Mam 28r.,nemyslim si, ze sa ponahla koli veku.

hivanik
6. dec 2019

Nam sa zadarilo ked sa upravil prolaktin, uzivala som clostylbegyt a prestala som merat Bt...proste sme tomu nechali volny priebeh....prave sme sa stahovali do noveho. Da sa povedat, ze to prislo vtedy ked sme to najmenej cakali.Aj vek som mala podobny tvojmu. Drzim palce

autor
6. dec 2019

@hivanik Keby to vyslo ako u vas, tak by som bola neskutocne stastna. U nas je teraz aj viac stresu, stavame dom a firma, co nam ho robi je strasna. Tak furt nieco riesime. Uz sme mali par mesiacov byvat a zatial mame akurat hrubu stavbu. Mozno, ked to dokoncia, tak bude lepsie aj u nas 🙂

deean
6. dec 2019

Dievcata presne toto je moj pripad - zacali sme stavat, pocas toho sme riesili svadbu, zmeny v praci, a uz sme sa aj nastahovali a stale nic, rok a pol :( mam za sebou druhy cyklus clostilu, vyzera to dobre aj tento mesiac, tak uvidime 🙂

autor
6. dec 2019

@deean Drzim prsty. Zatial to skusate len s Clostilom alebo dochadzate niekam do CAR?

deean
6. dec 2019

Zatial len clostil, ovu prebehla aj minuly cyklus, teraz som 13 dc a bude asi skor (taky plodny hlien som davno nemala, az nechapem 🙂 minuly cyklus bola az 18 DC, teraz verim, ze prebehne cez vikend a v pondelok na sone uz bude po ovu 🙂

luccija
6. dec 2019

Tak naco vobec chodis k lekarke, ked si sama urcujes co budes brat a co nie?Ziadnym cvicenim ani jedalnickom ho neznizis.Myslim, ze nie je na co cakat pred 30 tkou.oba lieky by som brala aj ja som pobehala endokrinologiu a vsetko to trvalo 4 roky

autor
6. dec 2019

@luccija Neurcujem si sama, co brat budem a co nie. Zatial som brala vsetko, co mi lekari dali. Ale nie som si ista tymto postupom doktorky. Bola som u nej zatial dvakrat. Prvykrat mi nasadila Clostilbegyt a v ten den urobila aj hormonalny profil. Keby to urobila opacne, tak by vedela, ze prolaktin je zvyseny a nemusela mi zbytocne nasadzovat liek. Navyse jej stale hovorim, ze podla mna tu ovulaciu mavam, len je posunuta na neskor. Ale vyjadrila sa, ze nebudem chodit patkrat na ultrazvuk a radsej mi zvysila davku Clostilbegytu, aby sa ta ovulacia posunula skor a dotoho nasadila este lieky na prolaktin. Keby bol clostybegyt neskodny liek, tak by som to neriesila. Ale mam dost nizku sliznicu a tento liek ju este znizuje. Tak som sa chcela spytat ci mal niekto tieto lieky nasadene tiez takto. A ci si nemozem k liekom pomoct aj sama, aby sa to upravilo rychlejsie.

autor
6. dec 2019

@deean Tak to drzim silno prsty. Vyzera to dost nadejne tento mesiac 🍀🍀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre