Ako sa zbaviť svrbenia počas plodných dní?

Zodpovedané
4. mar 2023

Dobrý deň,

v decembri som stále riešila intímne problémy. Mala som plodné dni a stále svrbenie. Potvrdila sa mi mykóza. Ešte predtým som vybrala Polygynax, ktorý zabral iba na chvíľku. Potom mi doktorka predpísala Gynoflor a Pimafucor. Využívala som, potom bolo celkom ok. Dostala som menzes a nič ma nesvrbelo.

Teraz mám plodné dni a zase mi doktorka predpísala Pimafucor.

Čo mám robiť, aby mi prestalo svrbenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

kvasinky sú častokrát dlhodobým problémom.

Skúste si zakúpiť Clotrimazol čapíky 3-tabletkové alebo 6-tabletkové. Vkladajú sa večer. Pokiaľ je svrbenie aj na vonkajšom genitáli, dá sa zakúpiť aj Clotrimazol krém.

Po liečbe doporučujem využívať balenie Gynimun intim protect a následne ho užívať dlhodobo 1x týždenne preventívne ako udržiavaciu liečbu aspoň 6 mesiacov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník