Plodné dni bez výtoku

martinusik91
23. sep 2022

Máte prosím vás skúsenosť že by ste mali plodné dni ale výtok nie? Mám problémy z hormónmi a dr mi nasadil duphaston. Odkedy ho mám tak cez plodné dni mám len bolesti vaječníkov ale žiadny plodný hlien. Predtým som vždy vedela kedy ich mám ale teraz nie. Viem že to asi treba odsledovať ovulacnymi testami ale len ma zaujíma či to nemáte niektorá odsledované...

anjelicek26
23. sep 2022

A to beries progesteron cely cyklus? Lebo ja viem tak, ze on blokuje ovulaciu... preto sa berie az 3-4 dni po ovulacii... preco ti ho dal?

martinusik91
autor
23. sep 2022

@anjelicek26 3 roky som ho brala od 10do 25dna cyklu. Teraz mi zmenil dávkovanie od 15do 25. Mám polycysticke vaječníky a mala som nepravidelný menzes. Cyklus som mávala 31 dní a ovuláciu neskôr nie tabuľkovo. Teraz po liekoch mám 28 dní cyklus.

matusa_153
23. sep 2022

@martinusik91 ale ak bol predtým 31 dňový cyklus a ovulacia nebola tabuľkovo ale aspoň prebehla napr okolo 17 dc. Doupaston vraj blokuje ovulaciu takze ako sa píše mal by sa nasadiť tie 3-4 dni po ovu. Takto si ju asi môžeš blokovať. Ja mám pcos tiež ale cykly dlhé aj 60dnove a bez ovulácie. Teda aspoň som ju ani necítila ani vytok som nemala. A tiež beriem dupaston od 15 do 25dc. Cyklus mám pravidelný akurát bez ovulácie. Ak máš cykly viac menej 31dnove to je podľa mna ok. Niektorí dr sú fakt taký že ovulacia musí byť na 14 dc a ms na 28dc. Aj moja tak

katesocka
23. sep 2022

K inému sa nevyjadrím, ale teda ja som mala minimum plodneho hlienu počas ovulácie od pôrodu pred skoro 4 rokmi. Teraz som zase tehotná, tak som zvedavá, ako na tom budem po tomto pôrode.

martinusik91
autor
23. sep 2022

@matusa_153 skúšala som si nasadiť neskôr a mám potom aj úplne iné príznaky aj silnejší menzes. Pri 10az 25 som skoro ani menzes nemala. Teraz už mám ako som mávala predtym

janetinka27
23. sep 2022

@martinusik91 tazko povedat. duphaston je dost slaba nahrada progesteronu. ja som ho brala nepretrzite cely cyklus pocas 5 mesiacov 3xdenne 1 tabletku. cyklus fungoval, mala som potvrdenu ovulaciu, nic mi neblokoval. ale kazdy reaguje inak, bolo by lepsie odsledovat ovulaciu trebars sonom abo z krvi sledovat estradiol este pred ovu

martinusik91
autor
24. sep 2022

@janetinka27 ďakujem skúsim sa dohodnúť s dr.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre