Ako si vypočítam plodné dni?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výpočtu plodných dní.

Kedy mám plodné dni?

Menštruáciu mávam nepravidelne okolo 10. dňa v mesiaci a trvá 5 dní.

Ďakujem

Dobrý deň,

vysvetlím to na príklade.

Bežne je menštruačný cyklus 28 dňový.

Prvý deň cyklu je začiatok menštruácie (deň č. 1). Teda o 28 dní od prvého dňa by mal prísť ďalší menzes. Ovulácia prebieha cca v strede cyklu (na 14. deň).

Ovulačné testy je dobré realizovať si v predstihu aspoň dvoch dní, teda do 12. dňa MC, pretože nemusí prebiehať presne v strede cyklu. Pri pozitivite ovulačného testu (dostupný v lekárňach či drogériách) nastane ovulácia cca do 24 hodín.

Snáď som pomohla.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník