Kedy mám plodné dni?

sandrax
20. aug 2012

mám otazku .. mám nepravidelny cyklus niekedy mi meska par dni a niekddy dostanem menštruaciu v ten den ktory mám niekddy skor .. nikdy neviem odhadnut ten cyklus .. a som s toho trochu pomotana pretoze mám problem si vypocitat plodne dni a den ovulacie .. ako aspon tak priblizne by som mala mat plodne dni a den ovulacie? 😒

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko77
20. aug 2012

Skus si merat bazalnu teplotu, dievcata ti radi poradia tu https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/grafy-bazalnej-teploty/
...alebo kupit ovulacne testy, ktore by ti mali prezradit kedy sa samotna ovulacia blizi 😉

soldi
20. aug 2012

@sandrax myslim, ze touto otazkou si nepobavila len mna 😀

takze po prve- ovulacia sa skutocne vypocitat neda. toboz nie pri nepravidelnom cykle.
ale mam pre Teba aj dobru spravu 🙂 existuju metody, ako ju zistit doma a v pohodli, inak jedine u gyn na sone 🙂

v skratke: symptotermalna metoda.
ovulacia sa prejavuje napr. plodnym hlienom- priesvitnym, zmeny na krcku maternice, medzi presnejsie metody potom patria ovulacne testy a meranie bazalnej teploty.
pridaj sa do nejakej temy, toto skutocne nie je na otazku 🙂

zigzag
20. aug 2012

ja mam tiez nepravidelny cyklus, ale ovulaciu mozes citit, ako pichanie vo vajecnikoch, po pripade niekdy ho prezradi jemny vytok, ked chces vediet presne kup si ovulacny test, a na nete su rozne kalendare, aj menstrulacne, kde si zadas, prvy den menstrulacie, a dlzku cyklu, aspon pribliznu teda, a tam ti to vypise vsetko,kedy je najvazsia sanca otehotnenia, a kedy naopak neotehotnejes,aj ked vsetko len orietacne, hod si do googlu a najde ti nieco urcite 😉

lenka.s
20. aug 2012

expert a lekar na vsetko modry konik to nevie, tak skus moznost c.2 - navstiv lekara ... drzim palce 😉

stanislavao
20. aug 2012

modry konik, ako najodbornejsi gynekolog, pediater, psycholog, psychiater, porodnik, kuchar, fesion designer poradi vo vsetkom. nehnevajte sa, ale co cakate, aku odpoved? ze tu vam povedia, kedy mate vy plodne dni? to snad nie. ved chodte k lekarovi, merajte si tbazalnu teplotu, pouzivajte "ovu" testy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre