Ako si vypočítam plodné dni?

168drobec
5. máj 2014

Ahojtee ženyy...mám otázočku. Už mam v tom bordel a každý hovorí inak vie mi niekto poradiť ako si vypočítam plodné dni alebo presnejsie najviac plodny den..? Vďaka za odpovede a blbé komentare si nechajte ;) 🙂

satanka1
5. máj 2014

@168drobec ovulačnými testami...treba ich začať robiť podľa dlžky cyklu pri 28 dňovom napríklad v 9 deň..každý deň v rovnakom čase,aspoň 2 hodiny pred tým nepiť...test vyzerá ako tehotenský a testovacia čiarka musí byť rovnako silná,alebo silnejšia ako kontrolná. OD takéhoto testu príde k ovulácii(najplodnejšiemu času) za 24-36 hodín.

nicolle21
5. máj 2014

@168drobec meranim bazalnej teploty, nedam na to dopustit 🙂

lubka1983
5. máj 2014

@nicolle21 a aka ma byt ked je ovu?

nair
5. máj 2014

@lubka1983 Vo všeobecnosti aspoň 3 dni po sebe min. o 0,2°C vyššia ako najvyššia z predošlých dní 😉

lubka1983
5. máj 2014

no ok a ked som mala den pred ms 37,2 apotom klesala den ms 37,1 to je ok?

nicolle21
5. máj 2014

@lubka1983 musis si merat pravidelne, kazdy den v tom istom case a vysledky si zapisovat do grafu.. to sa neda povedat, ze "kolko ma byt ked.." ja som ovulovala ked som mala 36,8 a merala som skoro rano o 4tej, ine meraju o 8mej, maju nad 37.. treba si to sledovat a graf ti ovulku krasne ukaze

168drobec
autor
5. máj 2014

@satanka1 ovulačné testy kupim v lekarni hej?

lubka1983
5. máj 2014

@nicolle21 ok dakujem za info

lenz
5. máj 2014

@168drobec aj v drogerke v DMku kupis ovu test

168drobec
autor
5. máj 2014

@lenz Vďaka 🙂

shania31
5. máj 2014

U mna sa najviac osvedcili OVU testy.

eeffka
5. máj 2014

@168drobec no neviem ako to vypocitas ale ja ked som isla planovat 2.dceru tak som sa od januara zacala sledovat, nemerala som nic, proste som to citila, v maji ked som to uz chcela sa moj muz zdekoval presne na plodne dni na sluzobku, nasral ma tak ze az... rpisiel tyzden po a teraz mi tu beha 2r sarkaň z neplodnych dni 😀 , hlavne ze sme sa vtedy posekali ze odbabral mesiac(nakolko som starsia matka) a zadarilo sa na prvy sup aj mimo "plodnych dni"

168drobec
autor
6. máj 2014

@eeffka mám pocit že najlepšia metoda je , že na to žena nemysli nic nemeria a pod. Proste ak je vsetko v poriadkiu tak to príde ked to najmenej čakáme....lebo psychika robí strašne veľa. Ale ďakujem za super motivaciu :D

betka28
11. máj 2014

Ahoj, ja by som odporúčala merať bazálnu teplotu, sú na to už aj nové metódy, ako napr. šikovný prístroj Cyclotest . Moja kamoška sa vyskúšala túto metódu a hneď dozvedela, kedy má plodné a neplodné dni.... Bola veľmi spokojná. Môžem iba odporúčať. 🙂 Viac info: www.otehotniet-cyclotest.sk

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre