Ako to je s menštruáciou po pôrode?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom menštruácie po pôrode. Obdobie šestonedelia mi už skončilo pred mesiacom a mala som s tým spojenú asi aj menštruáciu. Teraz je už koniec ďalšieho mesiaca a stále nič.

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ kojte, tak absolútne normálne. Zvýšený prolaktín blokuje ovuláciu a tým aj menštruáciu.

Počas obdobia šestonedelia je ale normálne krvácať aj 5 týždňov. Pokiaľ to tak bolo, nešlo o menštruáciu, ale o čistenie maternice po pôrode.

Menštruácia sa po pôrode spravidelní (pokiaľ nekojíte) obvykle do 6 mesiacov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník