Ako upraviť cyklus?

Zodpovedané
11. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať aké sú možnosti. Mala som to takto už po 3x. Prvýkrát to bolo vo februári, teraz v máji, že som dostala ms na 17dc. A už znova cítim, že ich zajtra dostanem, a to je znova 17dc. Bola som u gynekologičky, tá že všetko je ok. Lenže prežila som dosť ťažké obdobie, a že aj stres môže svoju úlohu zohrať. A ak sa to bude opakovať, odporúča antikoncepciu. No tú nechcem, nakoľko zvažujeme ešte bábätko. MS mávam vždy 5 dní a hneď po skončení za cca 3 dní cítim vaječníky, asi ovulácia.

Dá sa môj cyklus upraviť inak ako antikoncepciou?

Ďakujem.

Dobrý deň,

cyklus máte skutočne krátky a pokiaľ máte pravdu, tak aj ovulácia prebieha veľmi zavčasu.

Stres vplýva veľmi výrazne na náš hormonálny systém. Pravdepodobne sa spontánne upraví aj cyklus, ak sa eliminuje stres. Zatiaľ môžete skúsiť užívať Gynex kvapky po dobu 3 mesiacov. Ak sa cyklus neupraví, prehodnotí sa opäť hormonálna liečba.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník