Ako vyzerá tvrdnutie bruška?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

som v 15. týždni tehotenstva a neviem, či pociťujem trvdnutie bruška, plynatosť alebo mechúr. Je to lokalizované cca ešte trošku nižsie ako podbruško (asi ako začína ochlpenie).

Kde by som mala cítiť tvrdnutie bruška?

Malo by byť úplne celé brucho tvrdé alebo len jedna malá časť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v 15. týždni tehotenstva je veľmi malá pravdepodobnosť, že by Vám tvrdlo bruško. Najskôr to bude tou plynatosťou.

Tvrdnutie by ste pociťovali ako také pnutie v intervaloch.

Kľudne si nasaďte Magnézium 2-3x denne. Mohol by Vám trošku poľaviť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník