Tvrdnutie bruška alebo niečo iné

tauriel888
7. jún 2022

Ahojte mamičky.
Potrebujem radu. Som prvorodička a momentálne som v 33+1tt. Bola som hospitalizovaná pred týždňom kvôli skracovaniu krčka maternice 1,65 cm. Nariadený kľudový režim, nohy hore a ležať. Bola som na pohotovosti pred dvoma dňami kde ma skontrolovali a povedali, že krčkok mám 2,2 cm uzatvorený tuhý iba vonkajšia bránka je otvorená na článok prsta. Maličká je veľká a nalieha mi dole hlavičkou.
Prosím vás chcela som sa opýtať ako ste pociťovali tvrdnutie bruška vy. Ja neviem či je to tvrdnutie alebo nie. Vždy mám tvrdú iba časť pod prsiami alebo na boku. Nikdy nie celé bruško a trvá to niekedy aj 20 minút. Ide o tvrdnutie alebo je to skôr nejaká časť maličkej?
Za každú odpoveď vám ďakujem❤️

marriannae
7. jún 2022

@tauriel888 ahoj, urcite je to len malicka ☺️ Mne tvrdlo brucho aj 60x za den takze s istotou viem povedat, ze ked tvrdne, tak kompletne cele, cela maternica je ako jeden obrovsky kamen

tauriel888
autor
7. jún 2022

@marriannae a nedalo sa vám stlačiť vôbec ? Lebo ja aj tu ztvrdnutu časť stlačím trošku lebo všade mi bolo povedané že ke to tvrdé ako čelo a nestrávil to vôbec. 😊😊😊

marriannae
7. jún 2022

@tauriel888 presne tak, tvrde ako celo, ani o milimeter nestlacite.. prave v tejto chvili ako to pisem mi tvrdne, och, to by ste hned rozpoznali… 🥹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre